Kadrowicze z Ekstraklasy na mecze eliminacyjne MŚ 2018

Adam Nawałka powołał piłkarzy na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2018. Polacy 1 września zmierzą się z Danią, a trzy dni później z Kazachstanem. W kadrze znalazło się miejsce dla sześciu piłkarzy Lotto Ekstraklasy. Dzisiaj po krótce omówimy dyspozycję każdego z nich.

Michał Pazdan – etatowy stoper w drużynie Nawałki obok Kamila Glika. Czy zagra w nadchodzących meczach eliminacyjnych? To dosyć wątpliwe. Czerwona kartka w meczu z Sheriffem Tyraspol, a następnie kolejna czerwona w meczu ligowym z Zagłębiem Lubin. Pazdan jest bardzo daleki od swojej optymalnej dyspozycji. Dużo mówiło się o jego ewentualnym transferze do Anglii, ale po ostatnich „wyczynach” polskiego obrońcy wydaje się to mało prawdopodobne. Natomiast w reprezentacji, Adam Nawałka może zdecydować się na Thiago Cionka, który nie zawodzi i regularnie występuje w Palermo.

Artur Jędrzejczyk – gra przeciętnie podobnie jak cała Legia Warszawa. Na jego miejsce chętnie wskoczy Maciej Rybus, który występował już na pozycji lewego obrońcy. Teraz „Ryba” spisuje się bardzo przyzwoicie w Lokomitwie Moskwa i wydaje się, że ma duże szanse na zajęcie miejsca Jędrzejczyka w drużynie Nawałki.

Krzysztof Mączyński – kolejny piłkarz Legii. On w odróżnieniu od kolegów może być raczej spokojny o miejsce w składzie reprezentacji, a to za sprawą trudnej sytuacji w środku pola. Pewniakiem z przodu jest Zieliński, a za jego plecami prawdopodobnie zagrają właśnie Mączyński oraz Karol Linetty.

Sławomir Peszko – zawodnik Lechii Gdańsk gra regularnie, ale przy fenomenalnych występach Grosickiego w Hull City, „Peszkin” może liczyć jedynie na rolę rezerwowego w kadrze Biało-Czerwonych.

Filip Starzyński – bardzo dobrze spisuje się w Zagłębiu Lubin. Strzelił bramkę w meczu z Legią Warszawa. Wydaje się, że Starzyński może liczyć na kilka minut od Nawałki, szczególnie w meczu z Kazachstanem.

Maciej Makuszewski – debiutant w kadrze Nawałki. On podobnie jak Filip Starzyński może otrzymać swoją szansę w meczu z Kazachstanem. Dobrze spisuje się szczególnie na prawym skrzydle, które zazwyczaj należy do Jakuba Błaszczykowskiego. Tyle tylko, że „Błaszczu” od ponad tygodnia zmaga się z kontuzją i nie wiadomo czy będzie w stanie zagrać w meczach reprezentacji. Jego zmiennikiem byłby prawdopodobnie Paweł Wszołek, ale Makuszewski być może pojawi się na boisku chociaż na kilkanaście minut.