Po drugiej wpadce z rzędu Górnik traci fotel lidera

Zachwyty nad Górnikiem Zabrze były przedwczesne. Wiele wskazuje bowiem na to, że zabrzanie nie zakończą rundy jesiennej na fotelu lidera. Angulo i spółka zostali zatrzymani najpierw przez Lechię Gdańsk (1-1), a dwudziestej kolejce również przez Arkę Gdynia, która wygrała 1-0. Pomorzanie sprawili, że Górnik stracił pierwsze miejsce w tabeli na rzecz warszawskiej Legii.

Przyszłość Górnika Zabrze jest niejasna. Mamy tam najlepszego snajpera w lidze, który pewnie zmierza po tytuł króla strzelców. Jak się jednak okazuje, tego osiągnięcia Angulo może nie uzyskać, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że już zimą zmieni klub. Pozyskaniem Hiszpana zainteresowany jest Athletic Bilbao, ukochany klub Igora.

Dodatkowo, Legia Warszawa ostrzy sobie zęby na największe gwiazdy Górnika. Zimą z klubu mogą odejść piłkarze, stanowiący o sile zespołu z Zabrza: Rafał Kurzawa, Łukasz Wolsztyński oraz Damian Kądzior. Bez tych piłkarzy, Górnikowi byłoby niezwykle ciężko kontynuować walkę o mistrzostwo Polski. Dlatego też, zimowe okienko transferowe udzieli nam odpowiedzi na wiele pytań. Być może, na kilka kolejek po rozpoczęciu rundy wiosennej będziemy mogli z dużą dozą pewności mówić, że Legia Warszawa obroni dzierżony tytuł mistrzowski.