Zagłębie Lubin wygrywa starcie na szczycie

Dwie rewelacje tego sezonu, Zagłębie Lubin oraz Górnik Zabrze zmierzyły się w niedzielę w hicie tej kolejki Ekstraklasy. Górą okazali się gospodarze, którzy po bardzo wyrównanym meczu pokonali Zabrze 3-2. Bohaterem został Świerczok, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Z całą pewnością, niedzielny mecz byłby bardzo dobrą wizytówką Ekstraklasy, ponieważ rzadko w naszej rodzimej lidze zdarza się oglądać tak świetny mecz.

Górnik po raz kolejny pokazał, że ma papiery na mistrza kraju, ale stanowczo musi ograniczyć ilość traconych bramek. Aktualnie tylko dwie drużyny, Cracovia i Piast Gliwice straciły więcej goli od drugiej drużyny tabeli. Lepsza gra w obronie sprawiłaby, że Zabrze przynajmniej na ten moment byłoby niekwestionowanym liderem w tabeli Ekstraklasy.

Na czele mamy jednak aż trzy drużyny, które zgromadziły na swoim koncie 22 punkty. Lech Poznań, Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. Ze względu na najlepszy bilans bramek, liderem jest Kolejorz. Liczymy na więcej spotkań podobnych do tego niedzielnego w Lubinie. To daje nadzieje, że w Polsce wciąż dysponujemy klubami, które potrafią pokazać kawałek dobrego futbolu, a także dysponują zawodnikami, którzy być może w przyszłości będą stanowić o sile reprezentacji kraju.