Statyści – ważna rola w każdej produkcji filmowej

Statysta to bardzo ważna rola na planie każdego filmu czy serialu. Codziennie poszukiwani są statyści, którzy zapełnią dany plan filmowy. Jak stać się statystą? O tym opowiemy w dalszej części publikacji, do której gorąco zapraszamy!

Rola statysty pomimo iż nie ma określonych dialogów, bardzo często dopełnia bardzo istotne tło wokół głównych postaci, które realizują swój scenariusz. Statyści nie tylko przemykają przez ulicę, lecz często mają funkcjonalne role, mające na celu przyglądanie się głównym postaciom, ich zaczepianie, bądź wykonywanie różnych interakcji z postaciami pierwszoplanowymi bądź drugoplanowymi. Dlatego każde zadanie statysty jest inne i wbrew pozorom potrafi być kreatywne i ciekawe.

Wcielając się w rolę statysty mamy także mniejsze oczekiwania co do nas samych. Dzięki temu możemy skupić się na prostych zadaniach, spędzając zdecydowanie mniej czasu na planie, niż bardziej istotne postaci, które grają główne role w danym przedsięwzięciu. Dzięki temu jeśli nie chcemy spędzać długich godzin na planie, rola statysty jest odpowiedzią na nasze potrzeby.

Jak stać się statystą?

Nasze zadanie jest bardzo proste. Wystarczy zaaplikować w odpowiednie miejsce, jakim jest ceniona i znana Agencja statystów Kielce. Dzięki niej zostaniemy umieszczeni w bazie statystów i w razie potrzeby będziemy informowani o nowych projektach, w których możemy wziąć udział. Dzięki temu będziemy mogli wybierać interesujące nas propozycje i dorabiać bądź zarabiać w zależności od tego, jak często będziemy podejmować się udziału w nowych produkcjach filmowych.