Dariusz Mioduski został wybrany wiceprezesem ECA

Właściciel i prezes Legii Warszawa do ECA przynależy już jakiś czas. Jednak teraz spotkał go prawdziwy zaszczyt, ponieważ w tym profesjonalnym zrzeszeniu klubów z Europy będzie pełnił funkcję Wiceprezesa. To bardzo duże wyróżnienie, które sprawia, że możemy pozytywnie pomyśleć o pozycji polskiej piłki na arenie międzynarodowej.

ECA to bardzo silna organizacja, która ma istotny wpływ na europejską piłkę. Zrzeszenie zajmuje się rozmowami z UEFA, przedstawianiem stanowisk klubów oraz obroną ich interesów. Członkowie mają wpływ na to, jak wygląda podział środków finansowych, a także kształt rozgrywek w europejskich Pucharach. Organizacja zrzesza interesy 230 profesjonalnych klubów piłkarskich w Europie. ECA istnieje od roku 2008 i powstała w miejsce G-14.

W trakcie Zgromadzenia Ogólnego, które odbywało się na początku tygodnia w Genewie, zarząd mianował na stanowisko prezesa obecnego prezydenta Juventusu Turyn, Andra Agnelii, który zajął miejsce swojego poprzednika, Karla-Heinza Rummenigge, prezydenta Bayernu Monachium. Agnelli wraz z Ivanem Gazidisem (dyrektor Arsenalu Londyn) będą prezentować stanowisko ECA w Komitecie Wykonawczym UEFA, którego członkiem jest Zbigniew Boniek.

W składzie zarządu ECA na kolejne dwa lata, Dariusz Mioduski będzie pełnił funkcję Trzeciego Wiceprezesa. Pierwszym wiceprezesem został Pedro Lopez Jimanez (Real Madryt), drugim Edwin van der Sad (Ajax Amsterdam), a czwartym Aki Riihilaht (HJK Helsinki).