Jeden mecz z kolejki Ekstraklasy na TVP?

O całej sprawie powiedział dziś Marek Szkolnikowski, który jest aktualnym dyrektorem sportowym TVP. W planach TVP jest wykupienie praw telewizyjnych do jednego meczu kolejki Lotto Ekstraklasy.

Pomysł wydaje się bardzo ciekawy, albowiem mecz transmitowany w publicznej telewizji przynosiłby z pewnością spore zainteresowanie. Problem polega jednak na tym, czy byłyby to mecze losowe, czy też wybrane w danej kolejce.

Telewizja Polska nie próżnuje. W ostatnim czasie udało jej się przedłużyć prawa do meczy reprezentacyjnych aż do 2022 roku. Dodatkowo Telewizja Polska ma już podpisaną umowę na emisję jednego meczu Ligi Mistrzów w środy. Tym razem jednak chce wzbogacić swoją ofertę o rodzime podwórko, które jest jak najbardziej w jej zasięgu.

Szkolinkowski powiedział o zainteresowaniu, lecz nie zapewnił o powodzeniu tej operacji: „Nigdy nie ukrywałem, że chcemy pokazywać Ekstraklasę. Chcemy pozyskać jeden mecz w kolejce na antenie otwartej. To jednak trochę potrwa i nie wiadomo czy dopłyniemy do bezpiecznej przystani, bo te prawa są potwornie drogie, a biorąc pod uwagę ostatnie występy polskich klubów w europejskich pucharach, to pod dużym znakiem zapytania stoi też wartość całej ligi”.

Analizy i typy na ekstraklasę można znaleźć na betonline.net.pl – codzienne darmowe typy na Ekstraklasę i nie tylko.